Rozhovor s Lenkou Sýkorovou o aktuální výstavě v Galerii Mimochodem

Mgr. Lenka Sýkorová, Ph.D. poskytla rozhovor o aktuální výstavě Wake Up Call 2020 v Galerii MIMOCHODEM.

Poslechněte si rozhovor na tomto odkazu.

Výstava Wake Up Call 2020 (Společenská výzva) jako téma 11. ročníku mezinárodního projektu Virtuální bienále Praha představuje vítězné plakáty ve dvou kategoriích – profesionálové a studenti vysokých uměleckých škol. Z formálního hlediska se jedná o černo-bílá provedení s důrazem na kresbu. Obsahově se pak tvůrci prostřednictvím plakátů vyjadřují k současnosti jako výzvě pro změnu chápání okolního světa. Plakát je nahlížen jako komunikační prostředek ve veřejném prostoru a tak toto médium v rámci prezentace v Galerii Mimochodem nabývá ještě většího významu.

Galerie Mimochodem se nachází ve vestibulu stanice metra B Karlovo náměstí u východu směrem na Palackého náměstí. Jedná se o tři velkoformátové výstavní plochy. Díky své poloze a přístupu 24 hodin denně se Galerie Mimochodem zaměřuje na všechny kolemjdoucí bez ohledu na věk či sociální skupinu. Má potenciál oslovit i veřejnost, která se běžně o umění nezajímá a do tradičních galerií nechodí. Galerii v rámci studia Kurátorských studií nově vede Maro Hajrapetjan.