Úspěch naší studentky v mezinárodní designerské soutěži Aluminum Extrusion Design Competition

Valeriia Shveikina, studentka 3. ročníku bakalářského studia v ateliéru Produktový design, získala 2. místo v mezinárodní designerské soutěži Aluminum Extrusion Design Competition 2021 za návrh provizorní zdi do menších prostorů HORAE.

HORAE je provizorní zeď, paraván, který slouží pro oddělení prostoru a je malým kousíčkem přírody v interiéru. Podobně jako bohyně řecké mytologie tvoří rovnováhu mezi lidmi a přírodou. Extrudovaný hliníkový profil je připevněný mezi podlahou a stropem a má z obou stran drážku pro uchycení květináčů. Člověk si tak může s výškou květináčů pohrát a vytvořit vlastní zahrádku u sebe doma při tom využit co nejmíň prostoru. Paraván může být také použit i ve veřejných prostorech, v kavárnách a restauracích a ve velkých prostorech, kde je potřeba rozdělit místnost bez toho, aniž by se ubíralo na prosvětlenosti interiéru. Systém je variabilní, umožňuje různou výšku, délku a vzdálenost mezi jednotlivými profily.

Technologie extrudování hliníku umožňuje efektivní výrobu. Díky této technologii je možné vyrobit dlouhý profil s drážkami uvnitř po kterém se dá volně posouvat držáky s květináči.

Pro tento výrobek je potřeba tři forem: pro tělo, držák na květináč a úhlový profil pro uchycení systému. Při tom držák na květináč je vymyšlený tak, aby při říznutí napůl vytvářel dvě půlky, které se dají uchytit na stěně každá zvlášť. Tímto způsobem vzniká možnost použit květináče různé velikosti.

HORAE řeší problém jak malých prostorů tak i velkých, ve kterých je potřeba elegantně a bez většího zásahu rozčlenit prostor. Je to subtilní zeď, která udělá váš interiér zajímavější a stylovější a přiblíží vás k přírodě.

Více informací o Aluminum Extrusion Design Competition 2021.
Podrobné informace o projektu Valerii Shveikiny naleznete zde.