Vizitka Pavla Kopřivy na Vltavě

Pavel Kopřiva / ateliér Interaktivní média Katedry výtvarného umění

Trochu fikce, trochu fake news. Sériová výroba mě nebaví, raději měním média i styl, říká vizuální umělec Pavel Kopřiva

Vizitka Českého rozhlasu Vltava, která představuje Pavla Kopřivu, vedoucího ateliéru Interaktivní média naší fakulty. Hned na začátku se vyjasňuje, co je vlastně Fakulta umění a designu. A je dobré si to stále opakovat. Tedy, pojďme si to vyjasnit. Poslechněte si rozhovor.

„Víc než umělecký svět mě formovaly technologie. Vyrůstal jsem na sedadle spolujezdce tátovy tatrovky, byl jsem dítě fabrik,“ vzpomíná rodák z Bíliny Pavel Kopřiva. Umění se ale chtěl věnovat odmala, v Jablonci vystudoval tvorbu bižuterie a na UMPRUM sklo. Zvládnuté řemeslo ovšem nejraději opouští ve prospěch práce s novými médii; může tak lépe komentovat fungování společnosti, na které ho fascinuje zejména manipulace všeho druhu. Do Vizitky ho pozval David Hamr.

Dostupné: https://www.mujrozhlas.cz/vizitka/trochu-fikce-trochu-fake-news-seriova-vyroba-me-nebavi-radeji-menim-media-i-styl-rika