Výstava Glasslay Jana Čiháka ve studentské galerii Billboart Gallery

Vernisáž 7. 2. 2024 od 15 hod. / Billboart Gallery

Billboart Gallery zahajuje výstavu multidisciplinárního umělce a designéra z ateliéru Sklo Jana Čiháka. Vernisáž proběhne ve středu 7. 2. od 15 hod. Kurátorkou výstavy je Aneta Kapráľová, studentka Kurátorských studií. Komentovaná prohlídka proběhne v rámci dne otevřených dveří 8. 2. od 10:30 v rámci Dne otevřených dveří FUD.

Jan Čihák, multidisciplinární umělec a designér studující v ateliéru Sklo představí na vernisáži výstavy “GLASSLAY” svou rozmanitou tvorbu. Billboart Gallery je umístěna ve veřejném prostoru u budovy Fakulty umění a designu a zaměřuje se na prezentaci současného vizuálního umění. Vernisáž bude zahájena u horního billboardu v ulici Resslova, Ústí nad Labem.

Jan Čihák se ve své práci se sklem věnuje především taveným plastikám vytvářejícím jedinečné a poutavé artefakty. Momentálně se zaměřuje na zpracování odpadového skla, čímž nejen projevuje svou uměleckou kreativitu, ale i odpovědnost vůči životnímu prostředí. Jeho tvorba se stává mostem mezi tradicí sklářského umění a moderním designem, a tím obohacuje kulturní prostředí naší univerzity i širší veřejnost. Výstava “GLASSLAY” nám otevírá pohled do jeho inspirativního světa a uměleckého působení, které si zaslouží pozornost milovníků umění a designu.

Výstava: GLASSLAY vol.II – Jan Čihák
Komentovaná prohlídka: 8.2. 10.30