Výstava Wake-Up Call na 11. Virtuálním bienále Praha

Studentky ateliéru Grafický design I Barbora Němcová Juliana  Sedláková jsou součástí výstavy Wake-Up Call kurátorky Lenky Sýkorové ve virtuální galerii Blue Point Art Gallery (PUNO & Culture Lab Foundation), která vznikla při příležitosti 11. Virtuálního bienále Praha 2020.

Výstava Wake-Up Call byla zahájena 27. 11. 2020 a potrvá do 27. 1. 2021. Virtuální výstavu můžete vidět na tomto odkazu. Celou kolekci vítězných plakátů 11. ročnímu Virtuálního bienále Praha 2020 naleznete zde.

K výstavě byl vydán katalog, který je ke stažení na tomto odkazu.

Blue Point Art Gallery (virtuální 3D galerie) byla postavena v digitálním prostředí jako součást spolupráce mezi oddělením současné literární a umělecké kultury Ústavu evropské kultury na Polské univerzitě v zahraničí (PUNO) a nadací Culture Lab Foundation. Ačkoli byla galerie vytvořena v reakci na změny vyplývající z pandemie Covid-19 (březen – červenec 2020), její zakladatelé v této práci pokračovali se záměrem převést část svých aktivit do digitálního světa. Současná pandemie nás upozornila na křehkost sociálních struktur a hlubokou potřebu nejen hledat nekonvenční řešení, ale také je rychle realizovat.

Více informací o Virtuálním bienále Praha nalezntete zde.