Druhé místo pro design keramiky

Foto: Jiří Thýn
Gratulujeme!

Student David Sílaateliéru Design Keramiky získal druhé místo na mezinárodní studentské soutěži Meat Design 2020. Ocenění obdržel za design šálku a french press konvice pro porcelánovou manufakturu Rudolf Kämpf.

Porota v letošním ročníku vybírala z celkem 65 přihlášených projektů v kategorii vysoké školy. Šest nejlepších postoupilo do užšího výběru. Všichni porotci se shodli na vysoké úrovni přihlášených prací a vyjádřili radost z kvality projektů mladých designerů.

Vyjádření poroty:
Na druhém místě se umístil David Síla z Fakulty umění a designu Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem, kde pod vedením Antonína Tomáška vznikl celý set. Student David Síla přispěl do této kolekce designem french pressu. Vedle kvalitního designu, který byl již uveden na trh, vyzdvihla u této práce porota důležité sdělení – spolupráce firem s designéry je klíčová a přináší dobré prvky inovace a kvality do sériové výroby. Zde máme konkrétní výborný a poučný příklad se skvělým výsledkem pro ostatní firmy.

Odkaz na mezinárodní studentskou soutěž Meat Design naleznete zde.

Foto: Jiří Thýn