TOUR DE PLATE / Ateliér keramiky na Designbloku 23

Design keramiky

Tour de Plate: Ze sypké hmoty odolný talíř. G. Benedikt na Designbloku ukáže, jak se tradičně vyrábí porcelán, ale i jak revolučně se může dekorovat.

Zážitková expozice značky G. Benedikt bude na pražském mezinárodním design festivalu Design- blok k vidění ve Velké dvoraně Veletržního paláce Národní galerie Praha. Živelnou instalaci Tour de Plate – zhmotnění metamorfózy sypké bílé hmoty v odolný, funkční a esteticky dokonalý kus porcelánu – vymyslel a zrealizoval Antonín Tomášek se studenty ateliéru Design keramiky Fakulty umění a designu Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem spolu s uznávaným pražským designovým studiem Qubus. Tradiční výrobce G. Benedikt, výtvarník, designér a pedagog Antonín Tomášek spolu se studenty a svérázné designérské Qubus Design Studio představují originální spojení, spojení výrazných entit, které posouvají hranice výroby a designu porcelánu, tohoto pro Česko typického a oblíbeného materiálu.

Vystavující studenti ateliéru

Magdaléna Komancová