S. d. Ch. Poslední husička

7

Dům umění Vás zve na performance, inscenované čtení a dramatické gastropolitikum Volební manuál aneb Poslední husička – návod, jak rozumět politikovi formou konverzačního dramatu autora Miloslava Vojtíška alias S. d. Ch.

28/11/2017 od 17 hodin
vstupné dobrovolné

Dramatické gastropolitikum vytvořené jak na počest pětadvacátého výročí Sametové revoluce, tak na počest šestašedesátého výročí Vítězného února.

‚,Na stole uprostřed velké rustikalizující kuchyně se vlní nahá Striptérka… Politický činitel, připravující k pečení obří husu, její produkci přeruší, protože v kuchyni, podle jeho slov, začíná jinačí striptýzek. A taky, že ano. Po odchodu Striptérky se počíná obnažovat obludnost jeho zbytnělé vášně k pojídání pečených husí na posezení. Dokonce své pečeni dá jméno Zuzanka…‘‘

Tak začíná hra dramatika, prozaika, kolážisty, libretisty a tvůrce komiksů, skladatele, textaře a lídra kapely Ruce naší Dory, píšícího pod pseudonymem S. d. Ch. Autor se s textem hry zúčastnil soutěže o Cenu Ferdinanda Vaňka. Tu v roce 2015 už podruhé vyhlásila redakce časopisu Svět a divadlo, která oslovila přední evropské dramatiky, aby napsali krátké hry na politické téma.

Inscenace vznikla ve spolupráci Dejvického divadla a časopisu Svět a divadlo.

S. d. Ch.
Je autorem prozaických a dramatických textů, kolážistou, skladatelem, textařem a lídrem kapely Ruce naší Dory. K uvádění svých her provozuje Dramatický seminář Varlén. Je kmenovým autorem nakladatelství Divus, spolupracuje s nakladatelstvím Rubato, s hudební značkou Polí5 a časopisy A2, Umělec, Nový Prostor a Svět a divadlo, pro který napsal tři původní hry (Univerzální toaleta, Poslední husička a V první řadě se nesmát).
Je libretistou komiksu Červený Amadeus – Život a dílo barokního supermana, autorem kolážových komixů Varlén, sestavovatelem rozměrných nástěnných kolážově komixových kompozic Varlén der Grosse a votivního cykluVarlénova Svatá Hora. Výstavy: Divus Prager Kabarett, Moravská galerie v Brně, Divus London.
K jeho prózám patří funerální romaneto Nouzové Imitatio Christi o osudu ostatků Ladislava Klímy, vesnický román a duchovní thriller Studená vlna a Sekundární trilogie,ve které zpracoval své funerální sny a letní deník existenciální liturgie.
Vlastním jménem Miloslav Vojtíšek. Byl hrobníkem a správcem hřbitova, v současnosti je správcem fotbalového hřiště. Má dvě dcery, dvě Ceny Alfréda Radoka za nejlepší původní českou a slovenskou hru a jednu cenu Muriel za komiks Varlén.

Více na fb  a na webu DUUL