Galerie Činoherák

O galerii

Galerie se nachází v divadelním foyer Činoherního studia v Ústí nad Labem. Prostor slouží jako kavárna, místo k vyčkání na divadelní představení, ale právě taky jako místo pro výtvarné a kreativní intervence. Již tradičně se jejího chodu ujímají kurátoři*rky z FUD UJEP.

Výstavní cyklus 2022/23

Výstavní cyklus pro 51. divadelní sezónu připravila studentka Kurátorských studií Nela Kuhnová. Jejím kurátorským záměrem bylo, aby výstavy nevznikaly odtrženě od divadelního kontextu, ve kterém se galerie nachází, ale aby každá výstava byla vždy provázána s aktuální premiérovou hrou. Pro účely výstav tak vznikají vždy nová umělecko-scénografická díla, v souladu se sdělením a motivy dané nově představované divadelní inscenace. Jednotliví vystavující, vybíraní z řad designérů a užitých umělců, svým dílem reagují na komplikovaný prostor divadelní galerie a scénickými zásahy proměňují její atmosféru.

Kontakty

Foyer Činoherního studia Ústí nad Labem
Varšavská 767/7, Ústí nad Labem
Instagram

Výstava je otevřená vždy hodinu před představením ve dnech, kdy se hraje dle divadelního programu: www.cinoherak.cz/program

Byl to jenom sen / Galerie

Srdečně Vás zveme na vernisáž výstavy Byl to jenom sen, která proběhne ve středu 22. 3. 2023 od 19 hodin v galerii Činoherák ve foyer. 

Tomáš Němec / Galerie Činoherního studia

Srdečně zveme na zahájení výstavy Tomáše Němce v Galerii Činoherního studia reagující na premiérovou hru Funny Games. Hra je volnou adaptací stejnojmenného Hanekenova filmu z roku 1997 a je čtvrtou ze série výstav studentů Kurátorských studií. Cyklus výstav reaguje na téma Nerovnost. Vernisáž se koná 14. 2. 2020 v 18:00 hodin

Vu Hong Van / Galerie Činoherního studia

Srdečně zveme na vernisáž výstavy autorky Vu Hong Van, která je součástí celoročního výstavního konceptu navazujícího na premiéry Činoherního studia s podtitulem – Nerovnost. / 6. 12. 2019 v 18:00 foyer Činoherního studia.