Galerie Činoherák

O galerii

Galerie se nachází v divadelním foyer Činoherního studia v Ústí nad Labem. Prostor slouží jako kavárna, místo k vyčkání na divadelní představení, ale právě taky jako místo pro výtvarné a kreativní intervence. Již tradičně se jejího chodu ujímají kurátoři*rky z FUD UJEP.

Kurátorský záměr pro 52. sezónu galerie Činoherního studia

Tradičně jako každý rok se kurátorské práce pro galerii ujímají studenti*tky Kurátorských studií na Fakultě umění a designu Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem a nejinak je tomu pro tuto sezónu. V letošní divadelní sezoně připravují výstavní cyklus Kristýna Revajová a Josefína Švehlová. Cyklus čtyř výstav je úzce spjat s aktuálními premiérovými inscenacemi divadelní sezony Činoherního studia. Vystavovaná díla pocházejí z archivů autorů či vznikají přímo pro konkrétní výstavu. Umělci ve svých dílech tvůrčím způsobem reagují na motivy a sdělení divadelních her, pracují se specifickým prostorem galerie a proměňují jeho atmosféru.

Kontakty

Foyer Činoherního studia Ústí nad Labem
Varšavská 767/7, Ústí nad Labem
Instagram

Výstava je otevřená vždy hodinu před představením ve dnech, kdy se hraje dle divadelního programu: www.cinoherak.cz/program

Byl to jenom sen / Galerie

Srdečně Vás zveme na vernisáž výstavy Byl to jenom sen, která proběhne ve středu 22. 3. 2023 od 19 hodin v galerii Činoherák ve foyer. 

Tomáš Němec / Galerie Činoherního studia

Srdečně zveme na zahájení výstavy Tomáše Němce v Galerii Činoherního studia reagující na premiérovou hru Funny Games. Hra je volnou adaptací stejnojmenného Hanekenova filmu z roku 1997 a je čtvrtou ze série výstav studentů Kurátorských studií. Cyklus výstav reaguje na téma Nerovnost. Vernisáž se koná 14. 2. 2020 v 18:00 hodin

Vu Hong Van / Galerie Činoherního studia

Srdečně zveme na vernisáž výstavy autorky Vu Hong Van, která je součástí celoročního výstavního konceptu navazujícího na premiéry Činoherního studia s podtitulem – Nerovnost. / 6. 12. 2019 v 18:00 foyer Činoherního studia.