FASTFUD podcast #6 / Ateliér Kurátorská studia

Jste hladoví po informacích ze světa umění a designu? Máme pro Vás pestré menu rozhovorů s mnoha osobnostmi z Fakulty umění a designu v Ústí nad Labem. FASTFUD je platforma pro všechny, které honí mlsná a rádi by ochutnali informace o aktuálním dění na umělecké scéně naší fakulty.

FASTFUD podcast má pro vás v 6. díle připravené lahůdky z trochu jiné perspektivy. Nabízí kurátorské téma! V Ústí nad Labem se nachází několik galerijních prostorů a velmi významnou uměleckou institucí je zde právě Dům umění Ústí nad Labem. Jeho ředitel a kurátor Michal Koleček, přijal naše listopadové pozvání společně s odbornou asistentkou, provozní manažerkou i kurátorkou Galerie 2 Adélou Machovou. Spolu vám prozradí mnoho o nově zrekonstruované budově DUÚL, která proběhla v režii architektonického studia Mjölk. Zaměřili jsme se na výstavu ke znovuotevření – Narušená rovnováha Revisited. Na FUD UJEP jsou ke všemu mezi navazujícími magisterskými obory i Kurátorská studia, jejichž zakladatelem a garantem je právě profesor Michal Koleček. O kulturní produkci a mnohem více si tak poslechnete v 6. díle FASTFUDu.

Přejeme vám dobré chutnání při poslechu našich FASTFUD podcastů!

Šestý díl podcastu si můžete poslechnout na následujících platformách:
SpotifyAnchorGoogle Podcasts

FASTFUD podcastem provází Simona Patelisová, studentka Ateliéru Digitální média na Fakultě umění a designu UJEP.

Ilustrace I  Barbora Tomová, studentka Ateliéru Grafický design II
Logo podcastu I Pavel Frič