Umělecká soutěž / Pohár Jana Palacha / Celostátní univerzitní hokejová liga

Obsahem této umělecké soutěže je navržení trofeje pro vítězný tým Univerzitní hokejové ligy ČR.

Trofej pro vítězný tým ponese jméno Pohár Jana Palacha (máme projednáno a odsouhlaseno jeho bratrem panem Jiřím Palachem a konzultováno s Dr. Blažkem z ústavu pro studium totalitních režimů) a rádi bychom požádali právě studenty uměleckých vysokých škol, zda by nechtěli vytvořit podobu této prestižní trofeje, případně se podílet na její realizaci.

Univerzitní hokejová liga

Celorepubliková soutěž osmi hokejových univerzitních týmů. Jedná se o první dlouhodobou celorepublikovou univerzitní ligu, která by měla být pilotním projektem a nastartovat systematické soutěže vysokoškoláků s vazbou na univerzity a vzdělávací program, tak jak ji známe ze severní Ameriky. Ještě předešlu, že soutěž má podporu  konference rektorů i hokejového svazu.

Více informací naleznete na webu www.univerzitnihokej.cz – případně v tomto článku https://hokej.cz/osm-tymu-84-zapasu-a-pohar-jana-palacha-univerzitni-liga-prepise-dejiny/5041114

Mgr. Ondřej Šebek
ředitel soutěže