Karolína Netolická I Monologický dialog I Billboart Gallery

Srdečně vás zveme na čtvrtou výstavu z cyklu Manipulace obrazem a slovem, která z důvodu aktuální nepříznivé epidemiologické situace proběhne bez slavnostního zahájení.

Výstava se koná od 16. dubna do 14. května 2021.

Karolína Netolická ve svých kresbách reflektuje komunikační úskalí a bariéry, které jsou způsobeny digitálními médii, kdy se z dialogů stávají pouhé monology a z přemíry fotografií se vytrácí jedinečnost osobnosti. Na billboardech prezentuje účastníky online chatu jako odosobněné masky bez možnosti přímého pohledu druhému do očí hledící na sebe skrze pomyslná okna. V jiném případě zas člověka připodobňuje k loutce, která kvůli nepřetržitému ťukání do klávesnice přišla o prsty a zůstal jí jen jakýsi prstovitý útvar neboli pahýl.

Upozorňuje tak na přemíru sebe-prezentace způsobující nemožnost navázání pohledu mezi dvěma osobami a tím také na mizející emoce a vzájemnost. Inspiraci hledá především v literatuře, zajímá se o myšlenky korejsko-německého filozofa Byung-Chul Hana.

Billboart Gallery je výstavní platforma, která se nachází poblíž Fakulty umění a designu Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem. Na ploše dvou reklamních billboardů mohou umělci a umělkyně oslovovat širokou veřejnost krajského města. ⁣

Kurátorkami projektu jsou studentky oboru Kurátorská studia na FUD UJEP:
Michaela Buštová, Josefína Pleslová a Andrea Vaňourková.

Odkaz na událost výstavy Monologický dialog naleznete zde.

Grafické zpracování I Saša Šliková
Adresa I Billboart Gallery, Pasteurova 9, 400 96, Ústí nad Labem