Navštivte galerie, které nejde zavřít

Tři z výstavních prostorů spravovaných studenty a absolventy Fakulty umění a designu jsou zmíněny v článku Navštivte galerie, které nejde zavřít Kateřiny Zemanové na ČT Art, který se věnuje fenoménu galerií, kde je možné umění vidět non-stop.

„Galerie musí hledat cesty, jak umění k lidem přivést bezkontaktně. Otevřít náruč veřejnému prostoru, ale také virtuálnímu veřejnému prostoru, je jedna z cest.“ zmiňuje kurátorka a pedagožka Fakulty umění a designu Mgr. Lenka Sýkorová, Ph.D.

Mezi galeriemi jsou zmíněny Galerie In Vitro, Galerie Mimochodem Billboart Gallery, které se nachází ve veřejném prostoru, a tudíž nejsou zasaženy aktuálními restrikcemi souvisejícími s epidemiologickou situací.

Mimochodem je galerií nacházející se ve vestibulu zastávky metra Karlovo náměstí. Kurátorské vedení galerie v letošním roce přebírají studenti Kurátorských studií Fakulty umění a designu UJEP pod odborným vedením Lenky Sýkorové.
Stejným příkladem je Billboart Gallery  v ulici Resslova 16 v Ústí nad Labem, která se rozprostírá na ploše dvou billboardů. Kurátorkami projektu jsou taktéž studenti oboru Kurátorská studia naší fakulty.
Třetí zmíněnou galerií je Galerie In Vitro vedená studenty a absolventy tvůrčích oborů Fakulty umění a designu.

Celý článek na ČT Art si můžete přečíst zde.