Výstava výsledků Mezinárodního porcelánového sympozia Keep In Touch 22

4. 10. – 4. 12. 2022
Uměleckoprůmyslové muzeum v Praze

Srdečně vás zveme na výstavu výsledků Mezinárodního porcelánového sympozia Keep In Touch 22, které se uskutečnilo v červenci v Experimentálním keramickém centru FUD UJEP v Dubí.

Keep in Touch (K.I.T.) je mezinárodní porcelánové sympozium již tradičně organizované pro studenty z českých i zahraničních univerzit, designéry a umělce do 35 let. Pořadatelem je Fakulta umění a designu v Ústí nad Labem. Programově navazuje na tradici Mezinárodních studentských porcelánových sympozií a workshopů organizovaných od roku 2010 v Experimentálním keramickém centru v Dubí u Teplic. V průběhu let si sympozia získala mezinárodní renomé, mají dlouhodobou podporu města Dubí a společnosti Český porcelán Dubí a.s. Smyslem akce je vedle setkání laické a odborné veřejnosti, také snaha přispět k širšímu povědomí o oboru. Po vzoru“learn by doing” (uč se tím, že to děláš) inspirovat mladší generaci, nabídnout jí prostor pro práci a probouzet zájem o řemeslo a materiál – porcelán.
Téma: Talking Flowers / Mluvící květiny
Květiny žijí, prorůstají naším každodenním životem. Z jejich semen klíčí prastaré ornamenty, ale i mnohé současné tvary a formy. Nejen jejich barevné okvětní lístky představují koncentraci lidských ideálů krásy a marnivosti. Křehkost, hebkost a elegance spojená s dočasností je zařadila mezi nejstarší a nejrozšířenější motivy v umění a designu, kde přetrvávají napříč kulturami. Jakým jazykem k nám hovoří? Co nám sdělují? Jak se jejich přítomnost odráží na současném porcelánu?

Vernisáž proběhne 5. 10.2022 v 17.00

Uměleckoprůmyslové muzeum v Praze

Otevírací doba:
5. 10. – 9. 10. 2022 10.00 – 21.00
11. 10. – 4. 12. 2022
Út 10.00 – 20.00
St–Ne 10.00 – 18.00

Výstava je realizována jako součást projektu Mezinárodní porcelánové studentské sympozium KEEP IN TOUCH 2022. Projekt podpořen Ústeckým krajem. Děkujeme za podporu.