Galerie Mimochodem I 11. Virtuální bienále Praha I Wake Up Call 2020

Srdečně vás zveme na první výstavu nového ročního programu Galerie Mimochodem – 11. Virtuální bienále Praha – Wake Up Call 2020. 

Výstava se koná od 28. dubna do 9. června 2021.  

Vernisáž výstavy bude probíhat v závislosti na dané situaci. Informace najdete na FB stránce galerie Mimochodem.  

Výstava Wake Up Call 2020 (Společenská výzva) jako téma 11. ročníku mezinárodního projektu Virtuální bienále Praha představuje vítězné plakáty ve dvou kategoriích – profesionálové a studenti vysokých uměleckých škol. Z formálního hlediska se jedná o černo-bílá provedení s důrazem na kresbu. Obsahově se pak tvůrci prostřednictvím plakátů vyjadřují k současnosti jako výzvě pro změnu chápání okolního světa. Plakát je nahlížen jako komunikační prostředek ve veřejném prostoru a tak toto médium v rámci prezentace v Galerii Mimochodem nabývá ještě většího významu.

Vystavující:
NADIA CERUTI (Itálie)
TEIJA TUULIKKI HOHL (Rakousko)
XU MENG (Čína)
BARBORA NĚMCOVÁ (Česká republika)
SZYMON SZYMANKIEWICZ (Polsko)
QUENTIN ROUSSEL (Francie)
SIQING YANG (Čína)

Kurátorka a autorka koncepce I Lenka Sýkorová
Spolukurátorka I Maro Hajrapetjan
Mezinárodní porota I Thierry Sarfis (Francie, předseda poroty), Pekka Loiri (Finsko), Li Xu (Čína), Yasha Rozov (Izrael) a Laze Tripkov (Makedonie)

Virtuální galerie I wake-up-call-2020.tumblr.com

Grafické zpracování I Lukáš Pumpr, Studio Petrohrad
E-mail I galeriemimochodem@gmail.com
Facebook I @galerievpodchodu

Odkaz na událost výstavy naleznete zde.
Odkaz na tiskovou zprávu naleznete zde.
Odkaz na pozvánku na událost naleznete zde.

Galerie Mimochodem se nachází ve vestibulu stanice metra B Karlovo náměstí u východu směrem na Palackého náměstí. Jedná se o tři velkoformátové výstavní plochy. Díky své poloze a přístupu 24 hodin denně se Galerie Mimochodem zaměřuje na všechny kolemjdoucí bez ohledu na věk či sociální skupinu. Má potenciál oslovit i veřejnost, která se běžně o umění nezajímá a do tradičních galerií nechodí. Galerii v rámci studia Kurátorských studií nově vede Maro Hajrapetjan.