Zahajovací výstava Billboart Gallery – A ty máš uklizeno před svým prahem?

BILLBOART GALLERY / LUKÁŠ PROCHÁZKA / A TY MÁŠ UKLIZENO PŘED SVÝM PRAHEM?

Fakulta umění a designu společně s Kurátorskými studii Vás srdečně zvou na výstavu Lukáše Procházky: A ty máš uklizeno před svým prahem? Na dvou billboardových plochách na plotu Fakulty umění a designu UJEP.

Výstava je součástí cyklu výstav Venku a uvnitř, které realizují studentky druhého magisterského ročníku Kurátorských studií: Anna Zemanová, Karla Hlaváčková a Kateřina Fucsiková.
Výstavní cyklus venku a uvnitř otevírá důležitá témata vnějších vlivů, které působí na každého z nás. Pohybujeme se na škále od lokálních problémů jako je nepořádek v ulicích až po velká témata jakými jsou například soukromí, masová spotřeba levného zboží nebo genderová nevyváženost. V rámci roku 2019 nabídneme 7 výstavních projektů s konkrétnějším zaměřením na vizuální smog, odcizené ženské tělo, digitální věk, konzumní společnost, ale také téma bezdomovectví. Chceme upozornit na ty vnější vlivy, které ovlivňují každého z nás, jsou zdrojem neporozumění, v zajetí různých výkladů nebo jen hodny našeho povšimnutí.

Vernisáž výstavy 27/2/2019 ve 14 hodin, u brány do areálu Fakulty umění a designu (křížení ulic Resslova a České mládeže).

Více informací najdete v tiskové zprávě a na facebookové události: